MMA - IS OUR LIFE WAY! <> MMA - MŪSŲ GYVENIMO BŪDAS!

Antroji tarptautinė MMA ir muaythai stovykla: reziume

rugpjūčio 1, 2013
Views: 1 909

MMA stovyklaLiepos 15-21 dienomis prie Platelių ežero komandos “The Knight of Plunge” vadovas Marius Mažulis organizavo dar viena tarptautine MMA ir Muaythai stovykla. Šiais metais MMA ir graplingo trenerių pakviestas tituluotas MMA kovotojas ir BJJ juodojo diržo savininkas iš Brazilijos Fabricio Nascimento. Muaythai treneriu buvo K-1 ir muaythai veteranas Sergei Gur iš Baltarusijos. Šiemet stovyklos dalyvių ženkliai padaugėjo palyginus su praeitais metais. Atvyko kovotojai iš Lietuvos, Latvijos, Rusijos tai pat prisijungė dalyviai iš naujos šalies, kaip Norvegija. Įtemptas treniruočių grafikas nepalaužė nevieno dalyvio.
Iš stovyklos dalyvių, be garsių trenerių, reiktu išskirti tokius Lietuvos kovotojus, kaip WFCA Pabaltijo čempioną Saulių Bucių ir FFC čempioną Rimgaudą Kutkaitį.
Graplingo treniruotėse Fabricio Nascimento nuodugniai aiškino visas subtilybes. Kokie veiksmai tinka graplingui, o ne MMA ir atvirkščiai. MMA treniruotėse jis demonstravo kaip teisingai dirbti narve, išnaudojant pati narvą. Gebėjimo dirbti narve labai dažnai pritrūksta Lietuvos kovotojams, kurie narvuose kovoja dažniausiai užsienyje. Vakarų Europoje ir JAV MMA kovose naudojamas tik narvas, o ne ringas ir tai dažnai lemia musų kovotojų kovų rezultatus. Labai gaila kad Rytų Europoje dar laikosi “senu tradicijų” ir naudoja ringą kuris MMA kovom nelabai tinka.
“Plungės Riterio” komandos vadovo Mariaus Mažulio asmeniniu prašymu viena treniruotė buvo suorganizuot mūsų komandos narve. Deja galimybės (per mažas visiems dalyviams narvas :) ) neleido to daryti dažniau.
Stovyklai pasibaigus Fabricio Nascimento įteikė visiems dalyviams sertifikatus apie dalyvavimą MMA ir graplingo seminare.
Muaythai treneriu, kaip jau aukščiau rašėme, šiemet buvo jau praeityje labai garsus K-1 ir muaythai kovotojas iš Baltarusijos Sergei Gur, kuris noriai dalinosi patirtimi su mūsų kovotojais. Sergejaus patirtis, įgyta vienoje geriausių – Baltarusijos – muaythai mokyklų pasaulyje. Jo treniruotės buvo ypatingos tuo, kad jis spėdavo padirbėti kaip su visa grupe, taip ir individualiai su kiekvienu norinčiu kovotoju. Norinčių netrūko nei pirmą, nei paskutinę dieną.
Gražaus oro ir šiltu ežero vandens dėka kai kurios treniruotes vykdavo vandenyje. Kaip pabrėžė dauguma dalyvių, tokios treniruotes ne taip vargina, kaip užsiėmimai salėje. Turtingas muaythay arsenalas labai tinka kovoti stovėsenoje, kaip muaythai ir K-1, taip ir MMA kovose. Atskirai norisi paminėti tai, kad Baltarusijos specialistas labai gerai atsiliepė apie jauniausius stovyklos dalyvius, brolius Mantą ir Deivydą Žukauskus iš “Plungės Riterio” klubo. Jo nuomone tai busimieji čempionai ir kovų žvaigždes. Atskirai buvo paminėtas dalyvis iš Norvegijos Robin Alexander Halvorsen, per trumpą laiką padaręs stebėtiną pažangą.
Tarp treniruočių stovyklos dalyviai aplankė netoli esanti “Šaltojo karo” muziejų. Net skeptiškai nusiteikė, neliko abejingi ekskursijai. Buvusi tarybinė raketinė bazė, šiuo metų paversta muziejumi, paliko dideli įspūdi mūsų užsienio svečiams.
Stovyklos dalyviai tarp treniruočių maloniai leido laisvalaikį. Jie turėjo galimybę ne tik skaniai pavalgyti (už ką atskiras ir milžiniškas AČIŪ stovyklos organizatoriui Mariui Mažuliui bei kavinės “Banga” personalui), bet ir pailsėti prie Platelių ežero. Dėl kelias savaites trukusiu šiltu orų vanduo ežere buvo itin šiltas, kuo dėka maudynės suteikdavo ypatingą malonumą. Vakarais visi norintis galėjo mėgautis pirtimi su baseinu.
Kad stovykla buvo sėkminga daug pasako dalyvių teigiami atsiliepimai. Daug dalyvių jau išreiškė norą kitais metais dalyvauti trečioje tarptautinėje stovykloje ir net žada atvykti visam stovyklos laikui su savo šeimomis. Šiemet tai padare Lietuvos MMA veteranas Sigitas Kėkštas. Šiuo metų Norvegijoje gyvenantis, dirbantis bei treniruojantis lietuvis iki šiol ne tik palaiko puikią formą, bet ir retkarčiais išeina į ringą. Paskutinį kartą jis kovojo šiais metais Tailande, muaythai kovoje.
Šių metų stovykla sulaukė Lietuvos kovos menų specialistų dėmesio. Trumpa, deja, į stovykla buvo užsukęs geriausias Lietuvoje parterio specialistas, BJJ juodojo diržo savininkas Ričardas “Smauglys” Piepolis.
Savaitgaliui į stovyklą atvyko Lietuvos muaythai ir MMA veteranas, profesionalus kovų teisėjas Saulius Šeškevičius. Dėl neseniai patirtos traumos jis apsiribojo žiūrovo statusu.
Kartu pasitreniruoti su stovyklos dalyviais prisijungė ir kiti Lietuvos MMA veteranai Rokas Stambrauskas, Sigitas Kėkštas ir Tadas Rimkevičius.
Sigitas Kėkštas net atsivežė su savim savo mokinį iš Norvegijos, aukščiau jau minėtą Robiną Alexanderį Halvorseną.
Rokas Stambrauskas, dabar gimtuosiuose Prienuose, klube “Vėjas” treniruojantis jaunus kovotojus, ne tik stebėjo, bet ir pats aktyviai treniravosi kartu su savo mokiniais.
Tadas Rimkevičius, dabar dažniausiai besitreniruojantis užsienyje, kartais prisijungdavo prie stovyklos dalyvių. Dalyvauti treniruotėse nuolat jam trukdė darbas. Jo vietą aktyviai visose treniruotėse užimdavo jo mokiniai. Tadas jau pastebėjo kelias naujoves, kurias planuoja panaudoti savo treniruotėse.
Stovyklos treniruočių grafikas paliko dalyviams neišdildoma įspūdį. Savaitės pabaigoje kai kurie kovotojai nesugebėdavo atsikelti rytinei treniruotei. Nors visi stovyklos dalyviai treniravosi po tris kartus kasdien, treniruotės buvo alinančios, vis gi kai kurie iš jų net priaugo raumenų masės priaugo :) .
Nepavyko stovykloje išvengti nelabai malonių incidentų. Plungės kovotojas muaythai treniruotės metų gavo kelio girnelės traumą ir buvo priverstas palikti stovyklą. Rimgaudui Kutkaičiu graplingo treniruotės metų buvo sužalota akis. Bet ši traumą buvo pašalinta medikamentinių būdų ir praėjo be pasekmių. Dideliu šios stovyklos privalumu buvo tai, kad kiti dalyviai išvengė rimtų traumų. Smulkios traumos iškart buvo gydomos iš anksto paruoštais vaistais. Šito išmokė labai dažnos kelionės į seminarus, mėgėjiškus bei profesionalius turnyrus. Šiemet stovyklos organizatoriai tam pasiruošę labai gerai.
Artimiausiu metų mes žadame mūsų puslapyje patalpinti kelis interviu su stovyklos dalyviais, kur jie patys papasakos apie save, stovyklą bei įspūdžius iš jos.
Jei kitais metais „Plungės Riteriai“ vadovui Mariui Mažuliui neišblės entuziazmas, Paplatelėje bus suorganizuota trečioji tarptautinė MMA ir muaythai stovyklą. Jos treneriais bus Suomijoje gyvenantis MMA ir muaythai specialistai. MMA treneriu bus Europos MMA veteranas, UFC turnyrų dalyvis, brazilas Lucio “Spartan” Linhares. Muaythai – iš Tailando Karalystės kilęs Deo “Check Bin” Prayut Phetsangkhat.

Autorius Stanislav „Uragan“ Rutkovski

Dalinkis:
Share 'Antroji tarptautinė MMA ir muaythai stovykla: reziume' on Facebook Share 'Antroji tarptautinė MMA ir muaythai stovykla: reziume' on Twitter Share 'Antroji tarptautinė MMA ir muaythai stovykla: reziume' on vk.com Share 'Antroji tarptautinė MMA ir muaythai stovykla: reziume' on Print Friendly

Facebook komentarai

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Translate:
English
Calendar
2018 m. lapkričio mėn.
PATKPŠS
« Rgs  
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930