MMA - IS OUR LIFE WAY! <> MMA - MŪSŲ GYVENIMO BŪDAS!

Tarptautinis MMA Jiu-Jitsu VI turnyras “Baikerių naktų taurė 2014″

birželio 6, 2014
Views: 1 286

893cb9db9be6dd268064e7ab1ac745b8_LGegužės 31 d. vyko tarptautinis MMA Jiu-Jitsu IV turnyras „Baikerių naktų taurė 2014“. Turnyrą organizavo baikerių klubai: „Pegasus“, „Forever fr“ kartu su Lietuvos MMA ir džiudžitsu federacija bei Kauno sporto klubu „BJJ Legion Lithuania“.Turnyras vyko po atviru dangumi, oras tam buvo palankus. Kovos vyko įtemptai, žiūrovai aktyviai palaikė jiems patikusius sportininkus. Organizatorių tikslas buvo pristatyti įvairus kovos menus.
Iš pradžių kovos vyko pagal kikbokso taisykles, kuriose sportininkai gali smūgiuoti tik rankomis ir kojomis, neleidžiami jokie imtynių veiksmai. Pagal šias taisykles graži kova vyko tarp Edvino Ulinausko (Prienų sporto klubo „Vėjas“) ir sportininko iš Raseinių sporto klubo „Pantera“ Juliaus Jasaičio. Šią kovą laimėjo raseiniškis. O daugiausiai emocijų sukėlė kova, kurioje grūmėsi lietuvis Airidas Tvaskus (sporto klubo „Vilkas“) su norvegu Robin Halvorsen. Abu sportininkai parodė stipriąsias savo puses: norvegas visą laiką stengėsi spausti lietuvį aktyviai smūgiuodamas, o lietuvis atsitraukdamas sugebėjo atlikti taiklius smūgius. Vienbalsiu teisėjų sprendimu nugalėtoju tapo lietuvis.
Pagal džiudžitsu taisykles kovojo Povilas Olekas (Šakių sporto klubas „Ošimas“) ir Eimantas Sabataitis (Jurbarko sporto klubo „Pantera“). Kovose pagal šias taisykles kovojama su kimono, leidžiami imtynių veiksmai, galimi skausmingi veiksmai, smaugimai, leidžiama rankomis smūgiuoti į korpusą, stovėsenoje kojomis leidžiama smūgiuoti į galvą. Pergalę iškovojo jurbarkiškis.
Turnyre buvo parodytas ir BJJ (Braziliškas džiudžitsu) stilius, kuris skiriasi nuo džiudžiutsu tuo, kad yra draudžiami smūgiai, taškais vertinami tik imtynių ir skausmingi veiksmai. Parodomosios kovos metu gražiausius ir efektyviausius BJJ veiksmus pademonstravo Rokas Naruševičius iš Kauno BJJ „Legion Lithuania“ klubo ir Gediminas Barčauskas iš Kauno sporto klubo „Titanas“.
Pagrindinės turnyro kovos vyko pagal MMA (mišrieji kovos menai) taisykles. MMA sportininkai yra skirstomi į mėgėjus (kovojama su apsaugomis, parteryje draudžiami smūgiai į galvą) ir profesionalus (naudojamos tik MMA pirštinėlės, o parteryje leidžiami smūgiai į galvą, leidžiama kovoti tik nuo 18 m. ir su spec. pasiruošimu). MMA yra viena iš įdomiausių sporto šakų, kuri vis labiau populiarėja, visi veiksmai yra pritaikomi konkrečiai kovai, daugiausiai imama technika iš džiudžitsu ir muay thai mokyklų, tačiau gali būti naudojama ir karate, sambo, dziudo, bokso ir kitų kovos menų technika. Lietuvoje jau yra įkurta Lietuvos MMA federacija, kurios vadovas yra Mindaugas Smirnovas. Federacijai priklauso 10 sporto klubų.
Kovoje pagal MMA mėgėjų taisykles gražią techniką pademonstravo šiaulietis Lukas Plečkaitis (sporto klubas „Drakonas“) ir jo priešininkas iš Prienų Karolis Mazauskas. Kova vyko permainingai, nors pirmame raunde dominavo šiaulietis, tačiau antrame didesnę ištvermę parodė kovotojas iš Prienų. Po ilgų diskusijų teisėjai pergalę skyrė K. Mazauskui. Finalinėje vakaro kovoje pagal MMA profesionalų taisykles susigrūmė sportininkas iš Rusijos Aleksandr Nikulin ir kovotojas iš Norvegijos Tommy Claussen, kuris atstovavo Lietuvą. Kova vyko įtemptai ir permainingai. Rusas siekė, kad kova vyktų stovėsenoje, o norvegas visą laiką stengėsi pervesti kovą į parterį, tai jam pavykdavo, tačiau neilgam. Stovėsenoje sportininkai atakavo vienas kitą taiklių smūgių serijomis. Antrame raunde dominuoti pradėjo Tommy, kuris visą laiką spaudė rusą atlikdamas daug smūgių. Teisėjas, saugodamas sportininko sveikatą, sustabdė kovą. Pergalę iškovojo Lietuvos atstovas. Turnyru patenkinti liko ir žiūrovai, ir organizatoriai. Planuojama, kad turnyras „Baikerių naktų taurė“ taps tradiciniu.

Turnyro nuotraukos

Rezultatai:
MMA pagal profesionalų taisykles:
Tommy Claussen prieš Aleksandr Nikulin, TKO, 2R 1:30

Kikboksas (K-1):
Airidas Tvaskus prieš Robin Halvorsen, teisėjų sprendimu
Nerijus Palaitis prieš Tomas Bliujus, lygiosios
Dargirdas Šimkus prieš Mantas Kondratavičius, lygiosios
Justas Jasaitis prieš Edvinas Ulinauskas, teisėjų sprendimu
Džiudžitsu (Jiu-Jitsu):
Eimantas Sabataitis prieš Povilas Olekas, teisėjų sprendimu

MMA pagal mėgėjų taisykles:
Mantas Makarevičius prieš Lukas Mackevičius, lygiosios
Ernestas Varankevičius prieš Gediminas Beržinskas, pasidavimas, 2R 2:23
Karolis Mazauskas prieš Lukas Pleškaitis, teisėjų sprendimu

BJJ parodomoji:
Rokas Naruševičius prieš Gediminas Barčauskas

BJJ:
Vytenis Zakarauskas prieš Balys Viršutis, teisėjų sprendimu

Informacijos šaltinis: mmafederation.lt

Dalinkis:
Share 'Tarptautinis MMA Jiu-Jitsu VI turnyras “Baikerių naktų taurė 2014″' on Facebook Share 'Tarptautinis MMA Jiu-Jitsu VI turnyras “Baikerių naktų taurė 2014″' on Twitter Share 'Tarptautinis MMA Jiu-Jitsu VI turnyras “Baikerių naktų taurė 2014″' on vk.com Share 'Tarptautinis MMA Jiu-Jitsu VI turnyras “Baikerių naktų taurė 2014″' on Print Friendly

Facebook komentarai

Comments are closed.

Translate:
English
Calendar
2018 m. gruodžio mėn.
PATKPŠS
« Rgs  
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31