MMA - IS OUR LIFE WAY! <> MMA - MŪSŲ GYVENIMO BŪDAS!

Lietuvis netoli MMA Olimpo viršūnės

gegužės 5, 2009
Views: 2 184

2009 metų balandžio 5 dieną Japonijoje, Nagojos miesto Nippon Gaishi Hall įvyko ilgai lauktas Dream 8 MMA turnyras. Jo metu vyko pirmasis Dream pusiau vidutinio svorio GP pirmasis etapas. Organizatoriai pasistengė sudaryti geriausią kovų sąrašą Dream istorijoje su visų svorio kategorijų atstovais ir daugybe garsių kovotojų. Turnyre dalyvavo tokios MMA žvaigždės kaip Rusijos kovotojas Sergei Kharitonov, JAV sunkiasvoris Jeff „Snowman” Monson, Brazilijos kovotojai Vitor „Shaolin” Ribeiro ir Murilo „Ninja” Rua, Japonijos MMA superžvaigždės Shinya Aoki bei Hayato Sakurai.

Nebuvo šiame turnyre išvengta ir lietuviško akcento. Dream pusiau vidutinio svorio GP pirmajame etape tarpusavyje susikovė Japonijos, JAV, Brazilijos bei Lietuvos kovotojai. Kiekvienas iš GP dalyvių: Andre Galvao, John Alessio, Marius Žaromskis,  Seichi Ikemoto, Jason High, Yuya Shirai, Hayato Sakurai, Shinya Aoki yra stambiausių pasaulio turnyrų dalyviai ar smulkesnių turnyrų čempionai.

Marius Žaromskis, iš Šiaulių kilęs, bet beveik visą savo karjerą Anglijoje praleidęs bei vietiniam London Shootfighters klubui atstovaujantis  kovotojas, susitiko su grėsmingiausiu priešininku savo karjeroje. Tai buvo Japonijos kovotojas, DEEP pusiau vidutinio svorio čempionas Seichi Ikemoto. Daugiau nei 30 kovų turėjęs japonas prieš kovą buvo laikomas vienareikšmišku lyderiu, turėjusiu nesunkiai laimėti šią kovą. Dar prieš kovą jis pažadėjo nustebinti savo gerbėjus, pademonstruoti kelias naujas kovų technikas bei įspūdingai laimėti kovą. Žaromskiui išanksto buvo suteiktas pralaimėjusiojo vaidmuo. Vienintelis jo šansas laimėti kovą, buvo nokautuoti priešininką.

Puikiai suvokdamas kovos svarbą savo karjerai, Žaromskis pradėjo kovą nuo įspūdingo smūgio koja šuolyje. Apie pusę pirmojo raundo Japonijos kovotojas stengėsi pervesti kovą į parterį, kuriame jautėsi geriau nei stovėsenoje. Puikiai kovą parteryje jaučiantis bei gerai nuo smaugimo ir skausmingų veiksmu besiginantis lietuvis pervesdavo kovą į stovėseną, bei bombarduodavo Ikemoto savo firminiais aukštais kojų smūgiais. Antrojoje pirmojo raundo, kuris Dream turnyruose tęsiasi 10 minučių, pusėje abu kovotojai pavargo. Japonijos kovotojas nustojo bandyti pervesti kovą į parterį. Abu kovotojai apsikeisdavo pavieniais smūgiais. Kiek daugiau jėgų išsaugojęs Žaromskis darė spaudimą japonui, bausdamas jį kelių bei kojų smūgiais už kiekvieną klaidą. Raundo pabaigoje japonas praleido stiprų smūgį koja į galvą ir susvyravo. Žaromskis iškarto paleido smūgių keliais bei rankomis seriją ir tik gongas išgelbėjo Ikemoto nuo nokauto.

Antrajame raunde abu kovotojai buvo atsargesni ir nepuolė į karštligišką apsikeitimą smūgiais. Supratęs, kad stovėsenoje neturi jokių šansų, Japonijos kovotojas padarė du bandymus pervesti kovą į parterį. Pirmąjį jo bandymą lietuvis atrėmė. Po antrojo abu kovotojai neilgam atsidūrė parteryje. Surakinęs Ikemoto rankas, Žaromskis leido sau pailsėti ir numetęs japoną, išėjo iš parterio. Japonas dar kelis kartus pabandė pervesti kovą į parterį. Antrąjį kvėpavimą įgavęs lietuvis blokuodavo visus japono bandymus. Jis pavieniais rankų smūgiais laikė distanciją. Pačioje kovos pabaigoje, Žaromskis ryžosi spurtui. Po dviejų stiprių smūgių kojomis į galvą japonas susvyravo ir iš karto praleido visą smūgių rankomis ir keliais seriją į galvą bei korpusą. Ir vėl, kaip ir pirmojo raundo pabaigoje, tik gongas paskutinėmis kovos sekundėmis išgelbėjo Japonijos kovotoją.

Lietuvis kovoje jautėsi taip laisvai, kad antrojo raundo vidury jis ryžosi neįtikėtinam ir MMA kovose dar nematytam veiksmui, skirtam labiau Japonijos publikai užkariauti, nei priešininkui nugalėti. Kol Ikemoto buvo parteryje, Žaromskis padarė salto atgal ir visu savo kūnu nusileido ant oponento. Šis veiksmas po kovos buvo pavadintas koviniu salto. Paties salto trumpi klipai atsirado kiekviename MMA skirtame internetiniame puslapyje.

Mariaus išėjimas į ringą persirengus Japonijoje populiariu komiksu herojumi Acuma/Gouki bei „kovinis salto” pasitarnaus jo populiarumui šioje šalyje. Tikėtina, kad Marių Žaromskį Tekančios Saulės Šalyje bus galima pamatyti dar nekartą.

Tiesiogiai turnyrą http://www.sherdog.com puslapyje komentavę šio MMA portalo specialistai Jordan Breen, Tony Loiseleur bei Mike Fridley vienbalsiai atidavė pergalę Mariui Žaromskiui. Ir jie, ir visi kovų gerbėjai su susidomėjimu laukė savo tendencingumu garsėjančių Japonijos teisėjų sprendimo. Visiškai nelogiškais Japonijos teisėjų sprendimais jau nekartą įsitikino Lietuvos kiokušin karatė meistrai ar kovoje su Japonijos MMA superžvaigžde Kazushi Sakuraba tiesiog apiplėštas Kęstutis Smirnovas.

Šįkart Japonijos teisėjai Isono, Hume ir Miyake priėmė vienintelį teisingą šioje situacijoje sprendimą ir vienbalsiai skyrė pergalę Mariu Žaromskiui

Iš kitų tą vakarą vykusių kovų būtų galima išskirti dvi kovas: Jeffo Monsono ir Sergejaus Kharitonovo bei Hayato Sakuraiaus ir Shinyos Aokio kovos.

Kadaise vienu stipriausių pasaulyje sunkiasvoriu vadinamas Sergei Kharitonov nustebino kovą stebėjusią publiką savo itin prasta forma. Graplingo meistrui Jeffui Monsonui prireikė apie pusantros minutės, kad pervestų kovą į parterį, užimtų patogią poziciją bei atliktų smaugimo veiksmą. Kovo 28 dieną Monson Airijoje kovojo su Lietuvos kovotoju Sergejumi Maslobojevu. Jaunas Lietuvos kovotojas prieš pasaulio ADCC čempioną atsilaikė tris kartus ilgesnį laiką, nei tituluotas Rusijos kovotojas.

Paskutinėje, ir labai principingoje, vakaro kovoje susikovė du Japonijos kovotojai, SHOOTO pasaulio čempionai Hayato Sakurai ir Shinya Aoki. Jie jau kartą buvo susikovę tarpusavyje ir tąkart kovą laimėjo labiau patyręs Hayato Sakurai. Šį kartą stebuklo neįvyko. Aoki pirmas pervedė kovą į parterį, kuriame jaučiasi it žuvis vandenyje. Sakurai apvertė savo priešininką, užėmdamas poziciją iš viršaus, ir po rankų ir kelių smūgių serijos privertė teisėją nutraukti kovą.

Dream 8 turnyro kovų rezultatai:

1. Katsuyori Shibata (Japonija) nugalėjo Ikuhisa Minowa (Japonija), Teisėjų sprendimas (Vienbalsis) 2R 5:00 min.

2. Andrews Nakahara (Brazilija) nugalėjo Shungo Oyama (Japonija), TKO (Smūgiai) 1R 2:00 min.

3. Vitor Ribeiro (Brazilija) nugalėjo Katsuhiko Nagata (Japonija), TKO (Gydytojui nutraukus kovą) 1R 7:58

4. Riki Fukuda (Japonija) nugalėjo Murilo Rua (Brazilija), Teisėjų sprendimas (Vienbalsis) 2R 5:00 min.

5. Jeff Monson (JAV) nugalėjo Sergei Kharitonov (Rusija), Pasidavimas (North-South smaugimas) 1R 1:42 min.

6. Daiki Hata (Japonija) nugalėjo Hideo Tokoro (Japonija), Teisėjų sprendimas (Vienbalsis) 2R 5:00 min.

7. Dream pusiau vidutinio svorio GP kova

Andre Galvao (Brazilija)  nugalėjo John Alessio (JAV), Pasidavimas (Rankos laužimas) 1R 7:34 min.

8. Dream pusiau vidutinio svorio GP kova

Marius Žaromskis (Lietuva) nugalėjo Seichi Ikemoto (Japonija), Teisėjų sprendimas (Vienbalsis) 2R 5:00 min.

9. Dream pusiau vidutinio svorio GP kova

Jason High (JAV) nugalėjo Yuya Shirai (Japonija), Pasidavimas (Smaugimas iš už nugaros) 1R 0:59 min.

10. Dream pusiau vidutinio svorio GP kova

Hayato Sakurai (Japonija) nugalėjo Shinya Aoki (Japonija), TKO (Keliai ir smūgiai) 1R 0:27 min.

Keturi Dream pusiau vidutinio svorio GP pirmojo etapo nugalėtojai – Andre Galvao, Marius Žaromskis, Jason High ir Hayato Sakurai susikaus tarpusavyje 2009 metų liepos 20 diena, Dream 10 turnyro metu. Šio turnyro metu įvyks Dream pusiau vidutinio svorio GP finalinis etapas. Kovotojų poros paaiškės artimiausiu metu.

Linkime Mariui Žaromskiui pergalių kitame Dream turnyre.

Dalinkis:
Share 'Lietuvis netoli MMA Olimpo viršūnės' on Facebook Share 'Lietuvis netoli MMA Olimpo viršūnės' on Twitter Share 'Lietuvis netoli MMA Olimpo viršūnės' on vk.com Share 'Lietuvis netoli MMA Olimpo viršūnės' on Print Friendly

Facebook komentarai

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Translate:
English
Calendar
2018 m. lapkričio mėn.
PATKPŠS
« Rgs  
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930