MMA - IS OUR LIFE WAY! <> MMA - MŪSŲ GYVENIMO BŪDAS!

MMA raida Japonijoje

gegužės 5, 2009
Views: 1 714

Mišriųjų kovų menų arba MMA (ang. Mixed Martial Arts) turnyrai Japonijoje yra organizuojami nuo devinto dešimtmečio vidurio, kuomet buvo įkurta SHOOTO organizacija. MMA turnyruose naudojamos MMA taisyklės, leidžiančios kovoti kaip stovėsenoje, taip ir parteryje (kova ant ringo pagrindo). Galima naudoti visą smūginę (išskyrus Japonijoje nenaudojamus smūgius alkūnėmis į galvą) bei imtynių (metimai, smaugimo bei skausmingi veiksmai) techniką. Laikui bėgant bei didėjant MMA populiarumui kaip Japonijoje, taip ir visame pasaulyje, atsirasdavo vis daugiau profesionalių turnyrų, tokiu kaip Pancrase, RINGS ir kiti.

1997 metais garsusis Japonijos kovotojas, pro-wrestlingo (jap. pururesu) žvaigždė Nobuhiko Takada stojo prie naujai įkurtos organizacijos DSE (Dream Stage Entertaiment) vairo. Takadai vadovaujant DSE pradėjo organizuoti milžiniško populiarumo visame pasaulyje sulaukusius MMA turnyrus PRIDE. Norint pritraukti dėmesį PRIDE turnyrams, Takada pats išėjo į ringą kad susikautų su tokiais garsiais kovotojais, kaip nenugalimas Rickson Gracie iš Brazilijos ar Mark Coleman iš JAV.

2006 metais Japonijos spaudoje pasirodė nuotraukos, kur Takada bei DSE prezidentas Noboyuki Sakakibara buvo užfiksuoti su Japonijos mafijos jakudzų klanų atstovais. Vos pasirodžius šioms nuotraukoms, stambus Japonijos televizijos kanalas Fuji TV nutraukė kontraktą su DSE. Organizacija prarado televizijos laiką patogiausių laiku. Pradėjo kristi Japonijos MMA gerbėjų susidomėjimas PRIDE. Praradus pagrindinį finansinį bei spaudos rėmėją, pradėjo smukti kovotojų honorarai, turnyrų reitingai.

2007 metais JAV organizacija ZUFFA, kuriai priklauso visos teisės tokiems turnyrams, kaip UFC, WEC ir WFA, perpirko iš japonų DSE. Kaip buvo skelbiama, amerikiečiai norėjo atgaivinti PRIDE turnyrus. Ilgainiui paaiškėjo, kad ZUFFA tikslas buvo kovotojų kontraktai bei savo pagrindinio konkurento pasaulinėje rinkoje sužlugdymas.

Lygiagrečiai FEG (Fighting and Entertaiment Group), iki šiol organizavusi tik pavienes kovas ar turnyrus pagal MMA taisykles, paskelbė apie naują MMA turnyrų seriją HERO’S. Pagrindinis FEG organizacijos produktas yra K-1 bei K-1 MAX turnyrai, kur kovos vyksta tik stovėsenoje, naudojant išimtinai smūginę techniką. Šie turnyrai turėjo būti konkurentais silpstančiam PRIDE bei laikui bėgant išstumti jį iš lyderių pozicijų Japonijos MMA rinkoje. Keli HERO’S turnyrai buvo suorganizuoti ir Lietuvoje.

Organizacijai pradėjo vadovauti puikiai Lietuvoje žinomas bei nekartą joje apsilankęs Akira Maeda. Neįprastai populiarios, bet konkurencijos su PRIDE neatlaikiusios, organizacijos RINGS įkūrėjas sukoncentravo savo dėmesį HERO’S prie lengvųjų svorių. Japonijos kovotojai yra lyderiai pasauliniuose reitinguose. Bet ši idėja pasisekimo Japonijoje neturėjo. HERO’S turnyrai taip ir nepasiekė nei PRIDE, nei pagrindinių FEG serijų turnyrų (K-1 ir K-1 MAX) populiarumo. 2008 metais FEG prezidentas Sadaharu Tanigawa paskelbė, kad HERO’S turnyrai baigia  savo egzistavimą.

Po PRIDE žlugimo bei K-1 HERO’S turnyrų nutraukimo, Japonijos MMA rinka neliko tuščia. Atsirado du nauji Japonijos MMA turnyrai – Sengoku ir Dream.

Sengoku turnyrą organizuoja naujai įkurta organizacija WVR (World Voctory Road).

Tuo tarpu Dream turnyrai tapo dar vienu dukteriniu FEG (Fighting Entertaiment Group) MMA produktu.

Abi organizacijos pasinaudojo DSE žlugimu, bei pasirašė kontraktus su buvusiais darbuotojais bei laisvaisiais agentais likusiais kovotojais, kurie dar neperėjo į ZUFFA glėbį.

Savo veiklą kaip Dream, taip ir Sengoku, pradėjo nuo serijos Grand Prix (GP) formato turnyrų skirtingose svorio kategorijose. GP turnyrų tikslas buvo išsiaiškinti iš aštuonių stipriausių Japonijos bei pasaulio kovotojų nugalėtojus ir paskelbti juos kiekvienos organizacijos čempionais. GP vyksta per du turnyrus. Pirmajame, atidarymo turnyre, susikauna aštuoni kovotojai. Keturi kovų nugalėtojai patenka į kitą etapą, kur per vieną vakarą turės susikauti tarpusavyje pusfinalio bei finalinėje kovose. Abi kovas laimėjęs kovotojas gaus du diržus – GP nugalėtojo bei organizacijos pasaulio čempiono.

Keli paskutiniai Dream turnyrai organizatoriams buvo skausmingai nuostolingi. Dėl Japonijoje itin mėgstamų sunkiasvorių kovų trūkumo, garsių kovotojų nedalyvavimo, nepatogaus televizijos transliacijų laiko, Dream 6 ir ypač Dream 7 turnyrų reitingai buvo patys žemiausi per visą stambių Japonijos MMA turnyrų egzistavimo laiką.

Dalinkis:
Share 'MMA raida Japonijoje' on Facebook Share 'MMA raida Japonijoje' on Twitter Share 'MMA raida Japonijoje' on vk.com Share 'MMA raida Japonijoje' on Print Friendly

Facebook komentarai

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Translate:
English
Calendar
2018 m. lapkričio mėn.
PATKPŠS
« Rgs  
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930