MMA - IS OUR LIFE WAY! <> MMA - MŪSŲ GYVENIMO BŪDAS!

WFCA-Czech Gladiators Games turnyras

birželio 30, 2009
Views: 1 446

p6250253Birželio 25 diena Čekijos sostinėje Prahoje įvyko WFCA-Czech organizacijos turnyras, pavadintas Gladiators Games.

Šiame turnyre dalyvavo du Lietuvos kovotojai „Plungės Riterio“ kovotojas Artūras Liutika ir jo treneris, vadybininkas bei „Plungės Riterio“ prezidentas Marius Mažulis.

Prieš turnyrą buvo planuojama, kad Artūras susikaus su Olandijos kovotoju Hrachu Darpinyanu svorio kategorijoje iki 83 kg. Dar vienai kovai, svorio kategorijoje iki 93 kg, prieš Čekijos kovotoją Lukasą Tureceką, priešininkas buvo ieškomas. Aplinkybės susiklostė taip, kad šios kovos atsisakė keli Latvijos bei Lietuvos kovotojai. Likus dienai iki išvykimo į turnyrą buvo padaryta kovų rokiruotė. Gelbstint padėtį, „Plungės Riterio“ treneris Marius Mažulis pats, po septynių metų pertraukos, nusprendė išeiti į ringą svorio kategorijoje iki 83 kg. Tuo tarpu Liutika turėjo kautis aukštesnėje svorio kategorijoje prieš Lukasą Tureceką.

Kelionė į Prahą „Plungės Riterio“ komandai praėjo be jokių nuotykių. Išvykus birželio 23 dieną iš Kauno, Praha buvo pasiekta birželio 24 apie pietūs. Birželio 24 dienos antroji pusė bei birželio 25 dienos pirmoji pusė buvo skirta ekskursijoms po viena gražiausių miestų pasaulyje. Birželio 24 dienos vakare vykusiame kovotojų svėrime abu kovotojai, Liutika ir Mažulis, be problemų tilpo į savo svorio kategorijų rėmus.

Birželio 25 diena, apie 15:00h visi kovotojai išvyko iš viešbučio į milžinišką Cez Koloseum naktinį klubą, kur vyko turnyras.

Pirmasis iš Lietuvos kovotojų į ringą išėjo Marius Mažulis. Jo priešininku, kaip jau buvo minėta, buvo armėnų kilmės Olandijos kovotojas Hrach Darpinyan. Visa galva aukštesnis, 10 metų jaunesnis bei beveik 10 kg sunkesnis, klasikinės, laisvąsias imtynes bei graplingą propaguojantis Darpinyan atrodė labai grėsmingas. Bet toks priešininko stotas neišgąsdino ryžtingai kovai nusiteikusio Mariaus Mažulio. Jis pradėjo kovą pats atakuodamas savo oponentą. Kova vyko pagrinde parteryje, kur abu kovotojai jautėsi it žuvys vandenyje. Olandijos kovotojas naudojosi savo fizinių duomenų pranašumu bei dominavo kovoje kontroliuojant padėtį iš viršaus. Kelis kartus jis bandė atlikti skausmingus veiksmus, bet Lietuvos kovotojas be problemų iš jų išeidavo. Antrajame raunde abiems kovotojams pradėjo trukti ištvermės, bet ryžtas išliko tas pats. Antrojo raundo pabaigoje, likus vos minutei iki kovos pabaigos, olandas užėmė padėti iš viršaus ir pabandė atlikti kimurą Mažuliui. Lietuvos kovotojas neįstengė gintis. Šioje vietoje įsimaišę teisėjas ir nutraukė kovą. Kaip po kovos prisipažino pats Marius Mažulis, jam, po beveik septynių metų pertraukos, kovoje pritrūko ištvermės – per vieną dieną jis neįstengė tinkamai pasiruošti kovai, juokavo Lietuvos kovotojas. Nežiūrint į pralaimėjimą Lietuvos kovotojas liko labai patenkintas savo pasirodymu.

Antrasis, antrojoje vakaro MMA kovoje, į ringą išėjo Artūras Liutika. Visada gana emocionaliai kovojantis Liutika šį kartą buvo itin šaltakraujiškai nusiteikęs bei susikoncentravęs. Šiuo jis nustebino net savo trenerį. Gongui nuaidėjus, Liutika jau po kelių smūgių rankomis pasiuntė Čekijos kovotoją Lukasą Tureceką į nokdauną. Lietuvos kovotojas leido jam atsikelti, nenorėdamas veltis į kovą parterį su labai jame įgudusių priešininku. Turecek, vos atsistojus,  staigiai puolė Liutikai į kojas ir pabandė laimės parteryje. Bet Lietuvos kovotojas puikia apsigynė ir pervedė kovą į stovėseną. Čekas, staigiu puolimu į kojas, padarė dar vieną bandymą pervesti kovą į parterį. Jam einant į kojas, jis praleido itin stipru Lietuvos kovotojo smūgį rankomis. Vos atsidūrus parteryje, kova buvo pristabdyta. Teisėjo pakviesta gydytoja apžiūrėjo smarkiai kraujuojančią Lukaso Tureceko nosį. Nepavykus sustabdyti kraujavimo iš sulaužytos nosies, gydytoją neleido tęsti kovos. Trumpiausią vakaro kovą techniniu nokautu laimėjo jaunasis „Plungės Riterio“ kovotojas.

Trečioje vakaro MMA kovoje susikovė Lenkijos MMA žvaigždė Robert Jocz, kuriam sekundavo Lietuvos komandos atstovai, bei Čekijos MMA veteranas Bohumil Lungrik. Kova vyko labai dinamiškai. Visas pirmasis raundas praėjo stovėsenoje, kur nei vienas, nei kitas kovotojai nebuvo įgavę pranašumą. Antrajame raunde Lungrik „sprogo“. Jis greitai atakavo Joczą, pervedė kovą į parterį. Po smūgių krušos ir trypimų jis privertė aklai gintis Lenkijos žvaigždę, bet baigti kovos anksčiau laiko jam nepavyko. Po tokios atakos smarkiai išsekęs, Lungrik perdavė iniciatyvą Joczui. Lenkijos dziudo čempionas pats pervedė kovą į parterį. Užėjus čekui už nugaros jis atliko jam smaugimo veiksmą. Čekas nepasidavė ir laikėsi iki sąmonės netekimo. Kovą buvo priverstas nutraukti ringo teisėjas.

Pagrindinėje vakaro kovoje susikovė Baltarusijos muay thai kovotojas, Pavel Turuk, kuriam taip pat sekundavo Lietuvos komandos atstovai, bei Čekijos muay thai superžvaigždė Jiri Žak. Baltarusijos kovotojas atstovavo vienam garsiausių Europos muay thai klubo „Chynuk“, o jo oponentas – garsiausiam Čekijos muay thai ir MMA klubui „Hanuman Gym“. Čekijos kovotojas nuo pat pirmosios minutės paėmė iniciatyvą į savo rankas. Jis nepaliko jaunam Baltarusijos kovotojui šansų pergalei, atakose prieš savo priešininką naudojant visą leidžiamą muay thai arsenalą – rankų, kojų kelių smūgius. Baltarusijos kovotojas buvo tris kartus pasiustas į nokdauną. Po trečiojo nokdauno, trečiajame raunde, ringo teisėjas nutraukė kovą bei kovos nugalėtoju paskelbė Čekijos kovotoją Jiri Žaką.

Birželio 26 dieną Lietuvos komandą išsiruošė atgal į Lietuvą, pakeliui aplankius kurortą Karlovy Varus.

Vakare, kertant Čekijos-Lenkijos sieną, Lietuvos komandą pavijos audra, nusiaubusi Austriją bei Čekiją. Lietuvos komandai pavyko išvengti liūčių sukeltų purvo srovių,. Važiuojant per Lenkijos miestą Klodzisko, Lietuvos komanda neišvengė gamtos stichijos siautėjimo – visas šio miesto centras buvo užtvindytas. Vanduo siekė iki kelių. Šią bala pavykdavo pervažiuoti tik sunkiesiems automobiliams bei visureigiams. Į balą įvažiavę lengvieji automobiliais dėl į variklius patekusio vandens užgesdavo ir stovėjo laukdamos gaisrininkų pagalbos. Tik patyrusio vairuotojo bei panašių kelionių veterano Mariau Mažulio greitos reakcijos dėka pavyko išvažiuoti iš milžiniška bala pavirtusio Klodzisko centro bei išvengti automobilio gedimo. Pats „Plungės Riterio“ treneris bei prezidentas, su automobilių išmaišęs kone pusė Europos, prisipažino, kad tokių nuotykių jam patirti dar neteko.

Stichijos šėlsmas užlaikė Lietuvos komandos sugrįžimą kelioms valandoms. Vandens lygiui nukritus Lietuvos komanda pajudėjo toliau, Lietuvos link. Likusį kelionės dalis praėjo ramiai ir birželio 27 dieną buvo pasiektą Lietuva.

p6240102p6240106p6250161p6250165p6250174p6250178p6250181p6250193p6250210p6250211p6250214p6250221p6250225p6250229 

p6250243p6250246p6250250p6250263p6250268p6250294p6250311

Dalinkis:
Share 'WFCA-Czech Gladiators Games turnyras' on Facebook Share 'WFCA-Czech Gladiators Games turnyras' on Twitter Share 'WFCA-Czech Gladiators Games turnyras' on vk.com Share 'WFCA-Czech Gladiators Games turnyras' on Print Friendly

Facebook komentarai

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Translate:
English
Calendar
2018 m. lapkričio mėn.
PATKPŠS
« Rgs  
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930